23

Saturday, September

Egzekucje komornicze

Lokaty bankowe – istotne cechy przy wyborze.
 /  / Lokaty bankowe – istotne cechy przy wyborze.
Lokaty bankowe – istotne cechy przy wyborze.

Lokaty bankowe – istotne cechy przy wyborze.

Na Polskim rynku bankowym mamy spore możliwości inwestowania własnych wolnych środków pieniężnych. Najpopularniejszymi z nich są niewątpliwie konta oszczędnościowe i lokaty bankowe. Szczególnie te drugie zyskały w ostatnim okresie ogromną popularność. Pamiętajmy jednak, że poszczególne oferty lokat bankowych różnią się znacznie między sobą. Jak więc wybrać lokatę, która najlepiej wpasuje się w nasze potrzeby?

Po pierwsze musimy głęboko zastanowić się, na jak długi okres chcemy daną lokatę założyć. Decydując się bowiem na powierzenie naszych pieniędzy bankowi, deklarujemy, że nie podejmiemy naszych środków przed upływem ustalonego terminu. Jeżeli jednak wycofamy nasze pieniądze wcześniej musimy się liczyć z określonymi konsekwencjami. Bank może zażądać opłacenia kary lub anuluje nam uzbierane do tej pory odsetki. A więc podstawową kwestią związaną z wyborem danej oferty jest okres zapadalności lokaty bankowej.

Termin zapadalności jednak w żadnym stopniu nie wpływa na nasz potencjalny zysk. W tej kwestii najważniejsza jest oczywiście wysokość oprocentowania lokaty. Z punktu widzenia klienta oferta najlepsza to oczywiście ta z najwyższym oprocentowaniem.

Kolejna bardzo ważną cechą danej oferty lokaty bankowej jest częstotliwość kapitalizacji odsetek. To jak często instytucja, w której lokujemy środki dopisuje wartość odsetek do naszej kwoty lokaty znacząco wpływa na naszą przyszłą stopę zwrotu. W zależności od okresu na jaki zakładamy lokatę bankową wpływ częstotliwości kapitalizacji jest różny. Jednak zawsze najkorzystniejsze będą lokaty z kapitalizacją dzienną. Obecnie wiele banków działających na polskim rynku proponuje lokaty z dzienną kapitalizacją. Osobiście polecam zdecydowanie właśnie takie oferty terminowych depozytów.

Najkorzystniejsze oferty lokat zakładanych na 3 i 12 miesięcy znajdzieicie na stronie lokaty bankowe. Serwis prezentuje dokładne rankingi najwyżej oprocentowanych lokat bankowych dostęnych w polskich bankach.

About the author:

Related posts