23

Saturday, September

Egzekucje komornicze

Kredyty Mieszkaniowe
 /  / Kredyty Mieszkaniowe
Kredyty Mieszkaniowe

Kredyty Mieszkaniowe

Stan zasobów finansowych większości Polaków sprawia, że nie mogą oni kupować wymarzonego mieszkania czy domu korzystając z posiadanych oszczędności. Wówczas jedynym sposobem na zrealizowanie własnych zamierzeń są kredyty mieszkaniowe.

Na rynku kredytów mieszkaniowych czy szerzej – hipotecznych – udzielają wszystkie banki, przy czym niektóre banki dodatkowo oferują kredyty z rządowymi dopłatami. Dopłaty pozwalają na obniżenie miesięcznej raty, co w skali całego kredytu jest wymierną korzyścią finansową. Choć spora część kredytobiorców spłaca swoje zobowiązania kredytowe we frankach szwajcarskich czy w euro, to obecnie w ofertach polskich banków znajdują się jedynie kredyty mieszkaniowe udzielane jako kredyty złotówkowe.

Głównym zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteka na kredytowanej nieruchomości oraz polisa na życie, wykupiona dla wszystkich kredytobiorców. Dodatkowym zabezpieczeniem kredytu jest również ubezpieczenie nieruchomości, przy czym zakres ubezpieczenia zależy od banku udzielającego kredytu.

About the author:

Related posts