23

Saturday, September

Egzekucje komornicze

Czym jest wirtualna księgowość?
 /  / Czym jest wirtualna księgowość?
Czym jest wirtualna księgowość?

Czym jest wirtualna księgowość?

Prowadząc nawet niewielką działalność gospodarczą musimy liczyć się z koniecznością wypełniania sporej ilości dokumentów oraz ciągłego śledzenia zmian w regulacjach prawnych. Czy jedynym sposobem na rozwiązanie tych kwestii jest zatrudnienie na etat osoby odpowiedzialnej za księgowość w naszej firmie? Zdecydowanie nie – współcześnie profesjonalne wsparcie w tym zakresie uzyskamy nie wychodząc nawet z domu!

Internetowe wsparcie dla przedsiębiorców

Tanim i prostym rozwiązaniem Twoich problemów z nadmiarem biurokracji będzie skorzystanie usług wirtualnej księgowej. Ściślej mówiąc, chodzi o specjalne serwisy internetowe, oferujące obsługę księgową on-line. Nie będziemy zatem musieli instalować dodatkowego oprogramowania na firmowych komputerach i pamiętać o ich aktualizowaniu. Dysponując jedynie przeglądarką www i łączem internetowym zyskujemy w tym przypadku całodobowy wgląd w rachunkowość naszego przedsiębiorstwa, liczne zestawienia oraz ważne dokumenty. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo czasu, który normalnie musielibyśmy poświęcić na dostarczanie danych biuru księgowemu czy Urzędowi Skarbowemu.

Usługi, na które każdy może sobie pozwolić

Na jaki zakres wsparcia możemy zatem liczyć ze strony omawianych serwisów internetowych? Lista oferowanych usług jest długa i obejmuje m. in. fakturowanie, rejestrację kosztów, obliczanie wysokości należnego podatku, przygotowywanie raportów dla kontrahentów, a także automatyczne wysyłanie upomnień do firm zalegających ze spłatą naszych faktur. Co niezwykle istotne, zwłaszcza dla mikroprzedsiębiorców, ceny takich usług są naprawdę niewielkie – korzystanie z pełnej subskrypcji nie będzie kosztowało na więcej niż kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Z kolei podstawowe usługi oferowane są często za darmo.

Wirtualna księgowość jest zatem świetnym sposobem na usprawnienie działania naszej firmy. Łatwa obsługa oraz niewielki koszty to cechy, które pozwolą nam zaoszczędzić wiele czasu i nerwów, a przy okazji nie będziemy musieli martwić się o płynność finansową naszego biznesu.

About the author:

Related posts