23

Saturday, September

Egzekucje komornicze

Czy na blogu można zarobić?
 /  / Czy na blogu można zarobić?
Czy na blogu można zarobić?

Czy na blogu można zarobić?

Wiele osób zastanawia się czy w ogóle możliwe jest zarabianie na pisaniu bloga, a jeżeli tak to jak można to osiągnąć. W tym spróbuje wyjaśnić od A do Z jak zacząć pisać bloga, co w tworzeniu bloga jest najważniejsze i jak można na tym wszystkim zarobić.

Czy możliwe jest zarabianie na blogu? Oczywiście, że tak. Nie wszystkim jednak się to udaje, ponieważ myślą, że pieniądze pojawią się same. Nie jest to jednak prawda, a zarabianie na blogu do łatwych nie należy.

O czym pisać bloga?
Blog może być poświęcony niemal każdemu zagadnieniu. Pamiętać musimy jednak o tym, że głównym elementem wpływającym na to jak dużo zarobimy jest ilość odwiedzin. Tak więc, tematyka powinna być na tyle ciekawa, by użytkownicy chętnie czytali {naszego bloga. Oczywiście nikt nie zabroni nam pisać o naszym dziewczynie, ale powiedzmy sobie szczerze, że trudno będzie na takim blogu zarobić. O wiele lepszym zagadnieniem może być na przykład blog o kotach zawierający porady dla właścicieli zwierzaków, polecane karmy i odżywki, czy inne ciekawostki. Ważne jest to, by znaleźć odpowiednią niszę.

Jak założyć bloga?
Istnieją darmowe serwisy które za darmo umożliwiają blogowanie, między innymi blogspot.com czy wordpress.com. Innym wyjściem może być wykupienie hostingu i zainstalowanie systemu blogowego takiego jak WordPress. Wymaga to trochę więcej umiejętności oraz czasu, lecz daje możliwość konfiguracji całego bloga. Ja swojego pierwszego bloga założyłem na blogspocie, a dopiero po jakimś czasie przeniosłem się na własny hosting.

Jak zarobić na blogu?
Na blogu zarabiać można na mnóstwo możliwości, wyświetlając reklamy, sprzedając własne produkty, bądź polecając produkty z programów partnerskich.

Jak zdobyć czytelników?
Jak już wspominałem najistotniejszy w zarabianiu jest ruch na blogu. Jak sprawić by ludzie dotarli na naszego bloga? Z pomocą przychodzi wujek Google. To dzięki niemu jesteśmy w stanie przyciągnąć czytelników. Wystarczy umiejętnie pozycjonować swoje posty, tak by te znalazły się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Pamiętać należy o tym, by wpisy były wartościowe, bo najważniejsza w blogu jest jego treść. Inną możliwością na zwiększenie ruchu może być udzielanie się na forach powiązanych z tematyką naszego bloga a także komentowanie wpisów innych blogerów.
Teraz i Ty możesz stworzyć swój dochodowy biznes! 😉

About the author:

Related posts