23

Saturday, September

Egzekucje komornicze

Blachy mosiężne CuZu37
 /  / Blachy mosiężne CuZu37
Blachy mosiężne CuZu37

Blachy mosiężne CuZu37

Budujemy koziarnię

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu hodowli zwierząt nie należy do łatwych. Godziny spędzone na lekturze, rozmowach z innymi hodowcami, przeglądanie stron internetowych, wybór gatunku i rasy zwierząt, analiza wszystkich za i przeciw. Wreszcie jest decyzja. Hodujemy kozy.
Teraz będzie już z górki.
Zaczynamy od postawienia budynku gospodarczego. Około tygodnia trwa zgromadzenie koniecznych materiałów: kilku metrów desek, grubych belek stropowych i nośnych, betonowych bloczków, cementu, piasku. Na końcu przyjeżdżają blachy na dach. Blachy to najbardziej ekonomiczny i bardzo trwały materiał dachowy. Wystarczy jeden dzień, by średniej wielkości zadaszenie zostało położone. Najprostsza konstrukcja nie wygląda może efektownie, ale na budynku gospodarczym sprawdza się doskonale. Jest ekonomiczna, łatwa w układaniu i niesamowicie odporna na warunki atmosferyczne. Nie straszny jej śnieg, deszcz ani słońce. No może to ostatnie sprawia, że pod blaszanym dachem robi się gorąco, ale przecież w ciągu dnia zwierzęta i tak przebywają na pastwisku, a wieczór przynosi ochłodzenie.
Dzięi wykorzystaniu takich materiałów budowa koziarni zajmuje zaledwie tydzień.

tags: blachy odlewane 5083, rury mosiężne CuZn39Pb, blachy miedziane miedź odtleniona SF-Cu/SE-Cu, blachy miedziane miedź beztlenowa OF-CU, spongiolit

About the author:

Related posts